ר

רווח יזמי הרווח שהיזם יכול לקבל מעבר לעלות הבניה עבור מכירת הנכס.

ריבית המחיר אותו משלם הלקוח בעבור הכסף שלווה מאת הבנק. הריבית נקובה לשנה.

ריבית הפריים היא הריבית הבסיסית של הבנקים. היא מבוססת , על ריבית הבסיס של בנק ישראל, בתוספת מרווח קבוע של 1.5%, כלומר: אם ריבית בנק ישראל היא 0.1% – ריבית הפריים תהיה 1.6%.

רישום ביטחונות רישום הבטחונות למשכנתא כרוך בתשלומים שונים, כמו תשלום על אגרות טאבו (למשל: דמי אגרה להוצאת נסח, אימות נסח באמצעות האינטרנט, אגרת רישום משכנתא, אגרת רישום הערת אזהרה, אגרה לביטול הערת אזהרה) ואגרת רישו מישכון ברשם המשכונות. מרבית התשלומים האלה מפורסמים בלוח העמלות של הבנק, הם מתעדכנים מעת לעת, בהתאם להנחיות הרשויות הרלוונטיות.

רמ”י רשות מקרקעי ישראל שממשיכת דרכו של מינהל מקרקעי ישראל.

רשות מקרקעי ישראל מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף המנהל, על פי חוק, את קרקעות המדינה, הקרן הקיימת לישראל ורשות הפיתוח, המהוות כ-90% משטח מדינת ישראל.

רשם המשכונות הינו גוף ממשלתי, האחראי על רישום שיעבודים. כאשר לא ניתן לרשום את השיעבוד על המקרקעין (היינו: לרשום משכנתא), ושמים שיעבוד על הזכות החוזית של הלווה להירשם כבעלים של הנכס בעתיד. במקרה כזה נרשם השעבוד (המכונה משכון) ברשם המשכונות על שמו של בעל הזכות.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support