משכנתא הפוכה

כולנו עוברים שינויים בחיים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. שינויים גדולים במיוחד מתרחשים לקראת גיל הזהב או במהלכו – הילדים מתחתנים ועוזבים את הבית, אנחנו יוצאים לפנסיה או עוזבים את העבודה, משנים קריירה או מקימים עסק, יוצאים לטייל סביב העולם, מחליטים לעבור לדיור מוגן או לבית אבות ועוד.

עם זאת, לא תמיד יש לנו כסף נזיל לכל הדברים הללו, גם לא בגילאי ה-50 וה-60 או אחריהם. יוקר המחיה מכביד יותר ויותר ועם כל ההוצאות והתשלומים, אנחנו מתחילים לחשוב ולשבור את הראש על איך נעזור לילדים לקנות בית או איך ניצור לעצמנו הכנסה נוספת כדי להחזיק את הראש מעל המים.

מה זה בעצם משכנתא הפוכה?

בתור התחלה, משכנתא הפוכה פועלת על פי קונספט הדומה למשכנתא המסורתית במסגרתה משעבדים נכס תמורת הלוואה. לעומת זאת, משכנתא הפוכה היא בעצם הלוואה לכל מטרה, כך שאתם לא משלמים בעבור הנכס עצמו אלא מקבלים סכום כסף מסוים תמורת שעבוד הנכס. בנוסף, בניגוד למשכנתא הרגילה, המשכנתא ההפוכה אינה מחייבת אתכם בהחזרים חודשיים קבועים שתצטרכו לעמוד בהם, וכן, כיוון שהנכס הופך לבטוחה, משכנתא הפוכה אינה מחייבת אתכם בביטוח חיים או בהכנסה קבועה גבוהה. המשכנתא ההפוכה מאפשרת ללווים לקבל שליטה רבה יותר על מצבם הפיננסי, שכן, היא מציעה גמישות וניתן לפרוע אותה בכל עת, ללא קנסות.

המשכנתא ההפוכה היא אפשרות יעילה יותר מאשר הלוואות אחרות, בין היתר בגלל פריסת ההחזרים והריבית אשר דומה באחוזיה למשכנתא הרגילה. המשכנתא ההפוכה היא עדיפה גם על העמדת הנכס למכירה, שכן, ישנם מסלולים המאפשרים את המשך המגורים בבית גם עם המשכנתא, לכן אם אנחנו צריכים כסף נזיל ולא רוצים לוותר על הבית, המשכנתא ההפוכה היא פתרון אפשרי.

ייעוץ וליווי מומחים

אם אתם מחפשים משרד שפועל בשקיפות ומשתף אתכם לכל אורך התהליך, הכירו את חברת Muhni Perfect, בבעלותה של ירון ארוש, יועץ משכנתאות עם מעל עשור של ניסיון בתחומי הנדל"ן והמשכנתאות. אנו נוכל לייעץ לכם לגבי בחירת מסלול המשכנתא המתאים במיוחד עבורכם. פנו אלינו אם אתם מעוניינים בשירות מקיף, איכותי ומקצועי.

הלוואות ניתנות לאנשים במגוון מצבים של החיים וכמובן שהמכנה המשותף הוא הצורך המיידי בכסף זמין. יש כמה וכמה סוגים של הלוואות וחשוב מאד להכיר לפחות חלק מהם על מנת להבין מה יכול להיות מתאים ונכון בסיטואציות המדוברות. באופן כללי תהליך קבלת ההלוואה יהיה כרוך בביצוע בדיקת רקע אודות המבקש על ידי הגוף שנותן את ההלוואה על מנת לוודא שיש לו את האפשרות להחזיר את ההלוואה עד תום. הלוואה הפוכה היא הלוואה מיוחדת שבה כנגד נכס שכבר קיים בבעלותו של המבקש הוא יקבל את סכום הכסף הדרוש ובמידה ותתעורר בעיה בנוגע להחזר – אותו נכס יועבר לבעלות הבנק במקום יתרת החוב.

הלוואה הפוכה

מתי לוקחים הלוואה הפוכה?

משכנתה שנייה שאנשים לוקחים ומשעבדים לצורך זה את הדירה או הבית שיש ברשותם היא בעצם הלוואה הפוכה ויש מי שמכנים אותה גם משכנתה הפוכה. במקום לקבל כסף ותמורתו לקנות דירה בעצם מדובר בתהליך הפוך – קודם יש כבר דירה או כל נכס אחר והוא זה שעומד במרכזה של עסקת ההלוואה. במקרה שבו הלווה לא מסוגל מכל סיבה שהיא להחזיר את ההלוואה – הנכס יעבור לבעלות הבנק. עבור לא מעט אנשים מדובר בהזדמנות נוחה וכדאית מאד ובזכות העניין שיש כבר נכס בתמונה – הלווים הופכים להיות כאלה שאין מהם סיכון גבוה לכך שהבנק ייצא בהפסד.

הפתרונות השונים של עולם הפיננסים וההלוואות

אין ספק שיש מי שיכול להרוויח לא מעט מקבלת הלוואה הפוכה ולכן חשוב להכיר את האפשרות הזאת. כאשר ניגשים לעניין בליווי צמוד ומקצועי של יועץ משכנתאות אפשר להיות בטוחים שהוא יידע מה להציע ויבין בעצמו האם המשכנתה ההפוכה היא הפתרון במצב זה או אחר. הוא יידע אילו בנקים או מקורות מימון אחרים מציעים את ההלוואה הזאת ומה צריך לעשות בשביל לקבל אותה וליהנות מסכום כסף מיידי בחשבון הבנק. לליווי המקצועי יש חשיבות גבוהה ובכל מקרה אסור לוותר עליו.

מתעניינים בהלוואה כנגד נכס שיש ברשותכם? פנו אל יועץ המשכנתאות ירון ארוש וקבלו ממנו את כל המידע הרלוונטי והקונקרטי שנכון עבורכם.

משכנתא הפוכה

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support