ט

חכירה זכות שכירות לזמן העולה על חמש שנים. תקופת החכירה מוגדרת בהסכם החכירה. בהסכמים הנפוצים בישראל תקופת החכירה הינה ל-49 שנים, 99 שנים, או 3 שנים (במגזר החקלאי). שכירות של למעלה מעשרים וחמש שנה, הינה “חכירה לדורות”.

טאבו המונח “טאבו” מתייחס ללשכת רישום המקרקעין הפועלת מכוח חוק המקרקעין. בלשכה זו, מנהלים את רישום הזכויות על נכסים בבעלות פרטית, או בחכירה שהועברה לרישום בטאבו. שם ניתן למצוא את הפרטים הרלוונטיים לרכישה או למכירה של נכסים אלה. לכל אדם הזכות לעיין בפנקס הרישום בטאבו ביחס לכל נכס תמורת תשלום אגרה. מסמך הרישום שמופק מן המחשב נקרא נסח טאבו.

טאבו ירדני הטאבו ביהודה ושומרון או לחילופין הטאבו הירדני, בעצם מתנהל כמו הטאבו הישראלי אך בשונה מהטאבו הישראלי מתנהל בשפה הערבית, ברישומים כתובים ידנית ואינו פתוח לעיון הציבור. הבעיות בטאבו ירדני הן: רוב הרישום נעשה באמצעים מיושנים (כנ”ל לגבי רישום הערת אזהרה או כל שינוי שנעשה) קיימת גישה מוגבלת למידע (על מנת להוציא נסח לא ניתן לפעול בצורה מקוונת) קשה לדעת האם הקרקע מוסדרת (עברה פרצלציה) או לא.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support