דרגה שניה

דרגה שניה במקרה שהדירה שברשות הלווים משועבדת לבנק מסוים, והם מעוניינים לקבל הלוואת משכנתא מבנק אחר (לסילוק ההלוואה הקיימת או לקבלת הלוואה נוספת בשעבוד אותה דירה), עליהם לקבל את הסכמת הבנק הראשון אשר לטובתו משועבדת הדירה.

הסכמה זו, אם תינתן, יכולה להיות הסכמה לשעבוד נוסף ”בדרגה שווה” או ”בדרגה שנייה”. פירוש ההסכמה ל”דרגה שנייה”: שאם הדירה הממושכנת תמומש, הבנק האחר יקבל את חלקו לאחר מימוש הדירה רק לאחר שהבנק הראשון קיבל את מלוא יתרת הלוואת הלווה לו.

לדוגמא: לבני זוג יתרת משכנתא של 600,000 ₪ על הדירה שלהם בבנק א’, ואילו היום הם רוצים לקבל מלאומי למשכנתאות הלוואה של 200,000 ₪ לכל מטרה, כנגד שיעבוד נוסף על הדירה. בנק א’ החליט לתת את הסכמתו לשעבוד נוסף על הדירה ב”דרגה שנייה”, כלומר: במקרה ובו יהיה צורך לממש את השעבוד ולמכור את הדירה כדי להחזיר את חובות בני הזוג כהן לבנקים, קודם כל יקבל בנק א’ את הכספים המגיעים לו מבני הזוג כהן, ורק לאחר מכן (אם יישאר כסף) יקבל לאומי למשכנתאות את יתרת הסכומים שיוותרו מתמורת המכירה ועד לגובה ההלוואה אצלו.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support