ג

גורם משכן גורם משכן הינו כל גורם אשר הותר לה על ידי מדינת ישראל (מינהל מקרקעי ישראל) לערוך ספרי רישום מקרקעין על פרויקט שבנתה, ואשר טרם הושלמו בו הליכי הרישום בטאבו. ברוב המקרים, כאשר על קרקע של המדינה או קרקע פרטית נבנה פרויקט ע”י חברה קבלנית, ניהול רישום הזכויות במקרקעין מבוצע ע”י הגורם המשכן.הגורם המשכן מטפל ברישום הזכויות על שם בעלי היחידות וכן בכל הרישומים לגבי המקרקעין כגון רישום הפרויקט בטאבו ובמינהל מקרקעי ישראל, הנפקת אישורי זכויות ומתן כתבי התחייבויות לבנקים.

גישור נועד עבור משפרי דיור להם נוצר פער תזרימי. מיועד לתקופה קצרה, בדרך כלל שנה עד שלוש שנים, ולרוב מתוכנן כך שעד תום תקופת הגישור הלווה ישלם רק את הריבית ואת ההצמדה (אם יש), מה שיאפשר למכור את הדירה הנוכחית בנחת. עם מכירת הדירה, או בסיום תקופת הגישור, תוחזר קרן ההלוואה בתשלום אחד.

גרמושקה כמעט כל פעולת בנייה, בין אם מדובר בהקמת מבנה חדש לחלוטין או בשינוי מעטפת או חזית של מבנה קיים, מחייבת קבלת היתר בנייה מהועדה המקומית לתכנון ובנייה. תוכנית ההגשה אשר מתארת את פעולת הבנייה המתוכננת ומוגשת לוועדה לצורך קבלת ההיתר, נקראת גרמושקה.

גרייס תקופת דחיית התשלום. ישנו גרייס חלקי שבו משלמים רק ריבית והצמדה (אם יש) וגרייס מלא, בו לא משלמים כלום והריבית מצטברת, כולל הצמדה וריבית נדחית. בתום תקופת הדחייה, הקרן שהצטברה נפרסת אוטומטית לתשלומי קרן + ריבית רגילים לפי מה שסוכם מול הגוף הפיננסי ביום חתימת הסכם, למשך כל יתרת התקופה (יכול להעלות ההחזר החודשי אח״כ).

גרירה החלפת הביטחון. החלפת הנכס המשמש כבטוחה להלוואה, בנכס אחר, תוך רישום שיעבוד חדש להבטחת ההלוואה על הנכס החדש.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support