ב

בטוחה נכס המשמש כפיקדון להחזר ההלוואה, עירבון.

בלון/ בוליט היא הלוואת בלון, סכום כסף שנותן הבנק ועבורו הלווה מחזיר מדי חודש רק את הריבית (בלון חלקי) או ללא תשלום כלל (בלון מלא). את קרן ההלוואה הלווה ישלם בסוף התקופה.

בלון חלקי בשיטת החזר זו, משלמים בכל חודש את הריבית והפרשי הצמדה ו/או שער, אם קיימים. בתשלום האחרון של ההלוואה משולמים מלוא סכום הקרן והריבית, כולל הפרשי הצמדה ו/או שער, אם קיימים.

בלון מלא בשיטה זו קיים רק תשלום אחד המשולם בתום תקופת ההלוואה, וכולל החזר על חשבון הקרן והריבית שנצברה. בהלוואות צמודות מדד או מט”ח, נוספים לסכום החזר זה גם הפרשי הצמדה ו/ או שער.

בניה רוויה על פי משרד השיכון והבינוי, בנייה רוויה הינה בנייה בצפיפות של 4 יחידות דיור לכל דונם, כאשר רמ”י, הרשות למקרקע יישראל, מגדירה את הבנייה הרוויה כמבני מגורים משותפים בעלי 2 קומות ולפחות 4 יחידות דיור. בניה זו מופיעה בעיקר בשכונות חדשות המתוכננות להיבנות בשולי הערים במסגרת הליכי תכנון ערים ו/או במרכזי הערים בהם מוקמים מבני מגורים במסגרת פרויקטים שונים כגון: הקמת מבני מגורים בודדים על גבי מגרש פתוח, בניה במסגרת הליכי התחדשות עירונית (תכניות פינוי בינוי), הקמת מגדלי יוקרה וכד׳.

בניה לא רוויה בניה צמודת קרקע (לא בנין) בצפיפות קטנה מ-4 יחידות דיור לכל דונם.

בנק ישראל הבנק המרכזי של מדינת ישראל בראשו עומד נגיד בנק ישראל.

בעלות הזכות הראשונית במקרקעין. בעלי המקרקעין יכולים להשתמש במקרקעין ולמכור אותם כרצונם. על פי הפסיקה בעלות “טהורה” הינה רק זכות בעלות הרשומה על שם המוכר בלשכת רישום המקרקעין.

בר רשות בחוק הישראלי, בר רשות או בר רשות במקרקעין הוא בעל רשות להשתמש במקרקעין שלא על פי אחת מחמש הדרכים המנויות בחוק המקרקעין. זכויות בר הרשות אינן מוסדרות בחקיקה אלא רק בפסיקה.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים:
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support